Strony związane z hasłem 'dam prace':

« poprzednia strona · 2 · 3 · następna strona »
  • Praca w Radomiu »

    Miasto ma coś, co może przynieść mu nowe inwestycje. Są to ludzie o bardzo dobrym przygotowaniu do pracy i wykształceniu specjalistycznym. To sprawia, że coraz częściej obcy kapitał rozważa inwestycje właśnie w Radomiu. Nowe projekty zakładają także modernizację istniejących i niegdyś prężnie działających zakładów, które mogą stać się świetną bazą pod nowe inwestycje. Przygotowanie odpowiedniego zaplecza to już połowa sukcesu. Sukces w drugiej połowie można świętować, gdy pojawią się inwestorzy, a miasto ożywi się gospodarczo.

    Data dodania: 20 02 2018 · szczegóły wpisu »
  • Praca w kujawsko-pomorskim »

    Inowrocław jest miastem położonym w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego oraz oddalonym 35 km od Torunia i 39 km od centrum Bydgoszczy. Inowrocław położony jest nad rzeką Noteć, w północno-wschodniej części Pojezierza Wielkopolskiego. Pod względem liczby ludności (ok. 75 tysięcy osób) jest on 49 miastem w Polsce. Co ciekawe, miasto uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich oraz miejscowość uzdrowiskową, która bogate złoża soli kamiennej wykorzystuje nie tylko jako surowiec przemysłowy, ale także jako materiał leczniczy. Stopa bezrobocia w powiecie inowrocławskim na koniec stycznia 2013 roku była wyższa niż stopa bezrobocia w całym województwie i wynosiła 24, 2%.

    Data dodania: 19 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w łódzkim »

    Powiat opoczyński, z siedzibą w mieście Opocznie należy do powiatów województwa łódzkiego charakteryzujących się jedną z największych stóp bezrobocia w regionie. Według danych przedstawionych przez GUS, w styczniu 2013r. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 5, 8 tysięca bezrobotnych, co stanowi 18% wszystkich zdolnych do pracy osób w regionie. Wartość ta jest wyższa niż średnia w województwie i Polsce o odpowiednio 3, 2% i 3, 8%. Opoczno położone jest we wschodniej części województwa łódzkiego, nad rzeką Wąglanką, na krańcu Wyżyny Przedborskiej, historycznie w Małopolsce. Miasto zamieszkałe jest przez 22, 7 tysiąca osób, a jego powierzchnia wynosi 24, 7 km2.

    Data dodania: 19 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca na Dolnym Śląsku »

    Praca w województwie dolnośląskim, czyli gdzie i jak szukać pracy. Bolesławiec to miasto, o którym można śmiało powiedzieć, że jest rozpoznawane na całym świecie. Może się to wydawać nieprawdopodobne, jako że mieszka w nim niecałe czterdzieści tysięcy mieszkańców, ale to wszystko zasługa zakładów produkujących porcelanę z bardzo charakterystycznym wzorem, którą szczególnie upodobali sobie obcokrajowcy, jako pamiątkę z wakacji w Polsce. Głównie Azjaci nie wyjeżdżają z naszego kraju bez zakupienia biało-niebieskiej ceramiki, gdyż jeśli chcą dostać ją we własnym kraju, muszą liczyć się z bardzo wysokimi kosztami. Popularność tego wzoru powoduje, że przedsiębiorstwa produkujące porcelanę z Bolesławca są jednymi z największych pracodawców w regionie.

    Data dodania: 17 07 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w pomorskim »

    Powiat malborski na tle innych regionów województwa pomorskiego wyróżnia się dużym poziomem bezrobocia panującym wśród lokalnej społeczności. Stopa bezrobocia kształtująca się na poziomie 26, 9% (dane z końca lutego 2013r. ) stawia ten powiat na 3 miejscu wśród regionów Pomorza o najwyższym odsetku osób bezrobotnych (za powiatem nowodworskim i sztumskim). 56% wszystkich bezrobotnych stanowią kobiety. Nieciekawa sytuacja na malborskim rynku pracy wpływa na ilość i różnorodność publikowanych ofert pracy, które w znacznej części skierowane są do pracowników handlu i sektora usług osobistych. W strukturze przedsiębiorstw miasta Malborka dominują firmy związane handlem, a także zakłady przemysłu spożywczego. W mieście zlokalizowana jest wytwórnia makaronu Malma i Cukrownia Malbork.

    Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Opolu »

    Województwo opolskie jest najmniejszym województwem wśród wszystkich występujących w Polsce. Jego powierzchnia wynosi 9412 km2. Zamieszkałe jest przez 994 tys. osób, co daje wynik w skali ogólnej na poziomie około 2, 6%. Stolicą województwa opolskiego jest Opole - miasto, które dla większości Polaków kojarzy się jednoznacznie z kultowym festiwalem piosenki. Bezrobocie utrzymuje się tu na poziomie 5, 1%. Mowa oczywiście o bezrobociu rejestrowanym. Opolski rynek pracy znacznie się zmienił, biorąc pod uwagą statystyki ostatnich lat. Według Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu występuje nadmiar ekonomistów. To właśnie ta grupa zawodowa ma największe trudności w znalezieniu pracy. Zapotrzebowanie z kolei występuje na kilka grup zawodowych.

    Data dodania: 03 01 2018 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Katowicach »

    Dużo śniegu, wszędzie światełka i ozdoby, pyszne pierniki, makowiec i karp. Serdeczność zewsząd, liczne prezenty i cudowna rodzinna atmosfera. Święta Bożego Narodzenia, bo o nich mowa, swoją magią oczarowują absolutnie wszystkich. Ubieranie choinki, wieszanie bombek i zapalanie świeczek sprawia radość każdemu niezależnie od wieku. Katowice również poczuły już magię świąt. Pierwszego dnia grudnia ruszyła prawdziwa świąteczna atmosfera na Katowickim rynku. Właśnie stanęła błyszcząca choinka. W całych Katowicach można cieszyć się widokiem kilkuset ozdób. Wszyscy są jednego zdania – miasto wygląda bajecznie.

    Data dodania: 30 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Lubuskiem »

    Gorzów Wielkopolski to drugie, obok Zielonej Góry, najważniejsze miasto w województwie lubuskim. Pod względem liczby ludności (ok. 124 tysiące) Gorzów Wlkp. jest największym miastem w regionie. Jest miastem na prawach powiatu i siedzibą wojewody lubuskiego. Geograficznie miasto położone jest na skraju Kotliny Gorzowskiej, nad rzeką Wartą. Jako jeden z najważniejszych ośrodków miejskich, Gorzów Wielkopolski cieszy się dużym poziomem rozwoju gospodarczego, o czym świadczy korzystna sytuacja na lokalnym rynku pracy. W lutym 2013 stopa bezrobocia w mieście wynosiła 10, 6% i była drugą wielkością w województwie. Na zatrudnienie w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego mogą liczyć przedstawiciele różnych sektorów gospodarczych.

    Data dodania: 20 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w warmińsko-mazurskim »

    Mrągowo stanowi jedno z najbardziej popularnych turystycznie mazurskich miast i słynie z organizowanego co roku Pikniku Country. Miasto położone jest w centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego, na Pojezierzu Mrągowskim. Powierzchnia miasta wynosi 14, 8 km2, a jego populacja to 21 tysięcy osób. Mrągowska gospodarka w znacznej mierze bazuje na funkcji turystycznej i wypoczynkowej regionu, a głównymi dziedzinami gospodarki w mieście są przemysł: spożywczy (mleczarski), drzewny (meblarstwo) i odzieżowy. Do największych zakładów Mrągowa zaliczyć można Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Warmia”, Okręgową Spółdzielnię Mleczarską oraz firmę produkującą okna PCV AdamS H. Pędzich, dające zatrudnienie części mieszkańców miasta i okolic.

    Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Tarnowie »

    Sytuacja na rynku pracy w Tarnowie jest płynna, z tendencją do zmian. Widoczna poprawa w spadku osób bezrobotnych jest tego najlepszym przykładem. Rok 2017 zakończył się z liczbą 8979 zarejestrowanych bezrobotnych. Ten pułap jest o 1710 osób niższy w porównaniu z rokiem 2016, gdzie liczba bezrobotnych wynosiła 10689. To dobry znak. Tym samym stopa bezrobocia wyniosła 5, 6%. Wśród osób zarejestrowanych znalazło się 711 osób niepełnosprawnych. W grupie osób poszukujących pracy, czyli w grupie 220 osób, aż 123 to osoby niepełnosprawne. 28, 6% ogółu bezrobotnych powiatu stanowiły osoby do 30 roku życia. Stanowi to aż 2568 osób, z czego w samym Tarnowie liczba ta wyniosła 705 osób, tj. 21, 1%. Wśród osób powyżej 50 roku życia w mieście status bezrobotnych miało 965 osób, co stanowi 28, 9% ogółu bezrobotnych w Tarnowie.

    Data dodania: 21 02 2018 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Bielsku-Białej »

    Jaką nazwę stanowiska wpisać w tytule oferty pracy? 2 istotne zasady: tytuł ogłoszenia o pracę to jeden z pierwszych elementów, na które zwraca uwagę kandydat szukający zatrudnienia. Tytułem ogłoszenia jest po prostu stanowisko, w przypadku którego pracodawca posiada wakat. Od odpowiednio sformułowanej nazwy stanowiska zależy czy dana osoba zdecyduje się zapoznać z całą treścią ogłoszenia. Jak zatem powinna brzmieć nazwę stanowiska, aby kandydat chciał poznać naszą ofertę pracy? Co zrobić, żeby zechciał dowiedzieć się, na czym będzie polegać praca, jakie są wymagania oraz co pracodawca oferuje? Poniżej kilka wskazówek: jednoznaczność dla kandydatów, kiedy kandydat przegląda oferty pracy, skanuje listę ogłoszeń w poszukiwaniu tych, które go zainteresują.

    Data dodania: 22 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Bydgoszczy »

    Żyjemy dzisiaj w takich czasach, że sam dyplom nie wystarcza, by zdobyć pracę i zapewnić sobie dobrą przyszłość, dlatego większość obecnych studentów podejmuje słuszną decyzję, aby połączyć naukę z pracą. Niektórzy rozpoczynają równolegle oba etapy w swoim życiu. Z uwagi na brak doświadczenia lub drobne epizody w pracy dorywczej, większość żaków w początkowej fazie kształcenia decyduje się na pracę w gastronomii lub sprzedaży stacjonarnej, lub telefonicznej. Miasto i uczelnie także wyciągają pomocną dłoń, organizując szkolenia i warsztaty w studenckich strefach. Można w nich nauczyć się przedsiębiorczości oraz skorzystać z programów wsparcia i doradczych. Te ostatnie filary pomocy dedykowane są głównie studentom ostatnich lat studiów lub absolwentom.

    Data dodania: 29 01 2018 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Gdańsku »

    Gdańsk jest miastem bardzo mocno turystycznym. Wspaniała historia tego miejsca i liczne zabytki architektury w połączeniu z dużą ofertą rekreacyjną i wypoczynkową świetnie się uzupełniają. Oferta edukacyjna kształcąca osoby stricte pod pracę w usługach turystycznych także jest bardzo szeroka. Jedynym minusem branży jest sezonowość niektórych gałęzi, aczkolwiek Gdańsk jest na tyle interesujący, że przyciąga turystów przez cały rok, niezależnie od pory roku. Ostatnio bardzo modną gałęzią turystyki jest turystyka medyczna. W związku z jej naturalnym rozwojem zaczęły się także pojawiać spersonalizowane pod nią kierunki studiów lub specjalizacje kształcące w tym zakresie. Turystyka medyczna w Polsce stała się ważnym ośrodkiem dla światowej medycyny turystycznej.

    Data dodania: 02 01 2018 · szczegóły wpisu »
  • Praca w śląskim »

    Czeladź to miasto i gmina w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie będzińskim, położona w Zagłębiu Dąbrowskim, nad rzeką Brynicą, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jest najstarszym miastem powiatu będzińskiego oraz całego Zagłębia Dąbrowskiego. Według danych z 30 czerwca 2010 miasto zamieszkałe było przez 33 556 mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 16, 38 km i stanowi 4, 5% całkowitej powierzchni powiatu. Czeladź graniczy z miastami: Będzin, Sosnowiec, Katowice oraz Siemianowice Śląskie. W Czeladzi na koniec grudnia 2006 roku zarejestrowanych było 2384 bezrobotnych, w tym 1385 kobiet. Kobiety stanowiły 58, 09% ogólnej liczby bezrobotnych. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych po raz pierwszy wyniosła 806, w tym 527 kobiet. W porównaniu do 2005 roku ogólna liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 379 osób.

    Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w podlaskim »

    Poszukiwania zatrudnienia na terenie Hajnówki należy rozpocząć od dokładnego przestudiowania ofert pracy zamieszczanych w lokalnej prasie i udostępnianych przez PUP. Wśród nich najczęściej przewijają się oferty wycelowane w określone grupy zawodowe, głównie pracowników: usług osobistych, budownictwa, przetwórstwa i handlu. Stopa bezrobocia w powiecie hajnowskim wynosi 14, 2% (stan na koniec lutego 2013r. ). Hajnówka położona jest na Nizinie Podlaskiej, w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego, na zachodnim krańcu Puszczy Białowieskiej. Ze względu na niedalekie położenie od Białowieży, często określana jest mianem „bramy do Puszczy Białowieskiej”. Populacja tego miasta wynosi 22 tysiące osób.

    Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 2 · 3 · następna strona »