Strony związane z hasłem 'jaka praca':
-
Praca w wielkopolskim »
Leszno to miasto na prawach powiatu i zarazem siedziba powiatu leszczyńskiego, położone 80 km na południowy zachód od centrum Poznania. Co ważne, Leszno jest jednym z najważniejszych ośrodków miejskich województwa wielkopolskiego, mogącym się pochwalić niskim udziałem osób bezrobotnych w ogóle aktywnych ekonomicznie. Według danych GUS w lutym 2013r. na 100 aktywnych ekonomicznie osób w mieście, 9, 9 to osoby bezrobotne. Dobrą sytuacją na rynku pracy może się też pochwalić powiat leszczyński, w którym stopa bezrobocia jest niższa od stopy panującej w całym województwie i wynosi 10, 5%. Gospodarka Leszna opiera się na ponad 8 tysiącach podmiotów gospodarczych, z których większość to mikroprzedsiębiorstwa sektora prywatnego.
Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w świętokrzyskim »
Kielce są centralnym miastem województwa świętokrzyskiego, stanowiącym jego stolicę. Geograficznie położone są w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Kielce to jedyne miasto na prawach powiatu w województwie, a także siedziba powiatu kieleckiego. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło blisko 202 tysiące mieszkańców i zajmowało powierzchnię 109, 5 km2. Co ciekawe, na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne. Podstawą rozwoju gospodarczego miasta od wielu lat jest eksploatacja i przetwórstwo surowców mineralnych: rud żelaza, miedzi i ołowiu oraz marmurów i piaskowców. Obecnie w Kielcach rozwija się m. in. przemysł: budowlany, materiałów budowlanych, elektromaszynowy, a także spożywczy i przetwórczy.
Data dodania: 19 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w podkarpackim »
Stopa bezrobocia powiatu kolbuszowskiego na tle innych powiatów województwa podkarpackiego kształtuje się na średnim poziomie. Pod koniec stycznia 2013 udział osób bezrobotnych wśród wszystkich osób aktywnych ekonomicznie w regionie wynosił 17, 5% czyli o 0, 5% więcej niż w województwie i o 3, 3% więcej niż w całej Polsce. Siedzibą powiatu kolbuszowskiego jest Kolbuszowa – nieduże miasto położone w północno-zachodniej części województwa, nad rzeką Nil, na płaskowyżu Kotliny Sandomierskiej, na skraju Puszczy Sandomierskiej. Według danych UMIG Kolbuszowa z 31 grudnia 2011 miasto liczyło 9446 mieszkańców, a jego powierzchnia to 7, 5 km2.
Data dodania: 20 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w opolskim »
Opole jest głównym ośrodkiem: gospodarczym, naukowym, kulturalnym i administracyjnym województwa opolskiego, stanowiącym jednocześnie jego stolicę. Geograficznie miasto położone jest na Nizinie Śląskiej, nad rzeką Odrą. Według danych z 30 czerwca 2012 miasto miało 122 tysiące mieszkańców i zajmowało powierzchnię 96, 5 km2. Co ważne, Opole jest jedynym miastem na prawach powiatu w całym województwie. Jako najważniejsze i największe ludnościowo miasto województwa opolskiego, Opole jest miejscem prowadzenia wielu inwestycji krajowych i zagranicznych, których realizacja skutkuje tworzeniem nowych miejsc pracy i obniżaniem poziomu bezrobocia w regionie. W styczniu 2013 stopa bezrobocia w mieście wynosiła zaledwie 7, 6%, co stanowi najniższą wartość w całym województwie.
Data dodania: 20 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w Szczecinie »
Szczecin to najbogatszy i najbardziej uprzemysłowiony region w całym województwie zachodniopomorskim. Na terenie miasta znajdują się stocznie: remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej, a także port morski. Znajdujący się tu Park Naukowo-Technologiczny to zaczątek technologicznego rozwoju Szczecina. Podstawowy kapitał zagraniczny w Szczecinie to inwestorzy z: Niemiec, Danii i Hiszpanii.
Data dodania: 02 01 2018 · szczegóły wpisu » -
Praca w Krakowie »
Życie towarzyskie oraz kulturalne toczy się głównie wokół Starego Miasta, w dzielnicach Rynku Głównego oraz dawnego żydowskiego Kazimierza. Niezliczona ilość różnorodnych festiwali oraz wydarzeń kulturalnych przeplata się przez cały rok z życiem codziennym. W Krakowie obok różnorakich artystycznych działalności wyrastają coraz nowsze zagraniczne korporacje. W zagłębiach biznesowych dominuje branża finansowa. Praca dla księgowych czy ekonomistów oraz poliglotów to aktualny trend lokalnego rynku pracy. Właśnie tu najchętniej aplikują studenci, którzy chcą rozpocząć swoją poważną przygodę z pracą. Dla tych, którzy chcą dać sobie więcej czasu na życie studenckie, ofert w branży gastronomicznej czy handlowej jest pod dostatkiem.
Data dodania: 30 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w Częstochowie »
W sieci można znaleźć mnóstwo poradników, które zawierają zestawy pytań zadawanych przez rekruterów. Warto zastanowić się, w jaki sposób można udzielić odpowiedzi, żeby dobrze wypaść w oczach pracodawcy. Istnieją pytania, które padają na praktycznie każdej rozmowie w sprawie pracy. Jakich pytań powinieneś się spodziewać? Czy mógłby Pan / Pani powiedzieć parę słów o sobie? Klasyczne pytanie, które bardzo często zadawane jest jako pierwsze. Rekrutujący chce sprawdzić, co jest dla Ciebie ważne. Zauważ, że w tym pytaniu nie ma słowa o kwestiach zawodowych. To od Ciebie zależy, w jakim stopniu udzielisz odpowiedzi związanej z Twoją aktywnością zawodową. Oczywiście możesz wspomnieć w odpowiedzi o swoich pasjach, jednak pamiętaj, że rekrutującego najbardziej interesuje to, jakim jesteś kandydatem do pracy. W swojej odpowiedzi przedstaw zatem, kim jesteś od strony zawodowej.
Data dodania: 22 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w zachodnio-pomorskim »
Kołobrzeg jest jednym z najbardziej znanych, nadmorskich kurortów: wypoczynkowych, turystycznych i uzdrowiskowych, którego duża część aktywnych zawodowo mieszkańców zatrudnienie znalazła właśnie w turystyce i działalności związanej z jej rozwojem (usługi gastronomiczne, hotelarskie, kultura, rozrywka, handel, itp. ). Jako jedno z nielicznych turystycznych miast w Polsce Kołobrzeg może się pochwalić niskim poziomem bezrobocia. W lutym 2013r. procentowy udział osób bezrobotnych w powiecie kołobrzeskim był niższy, zarówno od stopy bezrobocia w zachodniopomorskim, jak i od stopy bezrobocia w całej Polsce i wynosił 13, 8%. W związku z takim a nie innym charakterem miasta, duża część udostępnianych ofert pracy skierowanych jest do osób związanych z: handlem, usługami i turystyką.
Data dodania: 22 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w Radomiu »
Miasto ma coś, co może przynieść mu nowe inwestycje. Są to ludzie o bardzo dobrym przygotowaniu do pracy i wykształceniu specjalistycznym. To sprawia, że coraz częściej obcy kapitał rozważa inwestycje właśnie w Radomiu. Nowe projekty zakładają także modernizację istniejących i niegdyś prężnie działających zakładów, które mogą stać się świetną bazą pod nowe inwestycje. Przygotowanie odpowiedniego zaplecza to już połowa sukcesu. Sukces w drugiej połowie można świętować, gdy pojawią się inwestorzy, a miasto ożywi się gospodarczo.
Data dodania: 20 02 2018 · szczegóły wpisu » -
Praca w małopolskiem »
Skawina jest miastem położonym kilkanaście kilometrów na południowy zachód od Krakowa. W granicach administracyjnych gminy, której Skawina jest centralnym ośrodkiem, znajduje się szesnaście wsi. Gmina Skawina wchodzi w skład powiatu krakowskiego, w województwie małopolskim. Samo miasto zajmuje 20, 5 km2 powierzchni oraz położone jest w dolinie rzeki Skawinki, prawobrzeżnego dopływu Wisły. Populacja miasta na dzień 1 stycznia 2013 roku wynosiła 23 660 osób (dane GUS). Jeśli chodzi o rynek pracy i gospodarkę miasta oraz otaczających go terenów wiejskich, w ostatnich latach możliwe jest zaobserwowanie zwiększonego zainteresowania Skawiną jako miejscem do realizacji planów biznesowych. Wystarczy wyliczyć kapitał tutaj zaangażowany, począwszy od: niemieckiego, austriackiego, japońskiego, angielskiego, na włoskim i francuskim kończąc.
Data dodania: 20 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w kujawsko-pomorskim »
Inowrocław jest miastem położonym w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego oraz oddalonym 35 km od Torunia i 39 km od centrum Bydgoszczy. Inowrocław położony jest nad rzeką Noteć, w północno-wschodniej części Pojezierza Wielkopolskiego. Pod względem liczby ludności (ok. 75 tysięcy osób) jest on 49 miastem w Polsce. Co ciekawe, miasto uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich oraz miejscowość uzdrowiskową, która bogate złoża soli kamiennej wykorzystuje nie tylko jako surowiec przemysłowy, ale także jako materiał leczniczy. Stopa bezrobocia w powiecie inowrocławskim na koniec stycznia 2013 roku była wyższa niż stopa bezrobocia w całym województwie i wynosiła 24, 2%.
Data dodania: 19 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w Rzeszowie »
Studenci rzeszowscy bardzo chwalą sobie miasto, jak studencki ośrodek życia i nauki. Miasto jest nieduże, ale oferuje bardzo rozbudowaną ofertę rozrywkową i kulturalną dla studenta. Ceny nieruchomości do wynajęcia na kieszeń studencką są niższe niż w wielkich centrach studenckich, jak Kraków czy Warszawa. Chociaż odległości w mieście są przyjazne do przebycia komunikacją, pieszo czy własnym środkiem transportu, to większość osób wybiera mieszkania zlokalizowane jak najbliżej uczelni. Oferta edukacyjna jest naprawdę imponująca. Kandydaci na studia mają możliwość skorzystania z bazy uczelni wyższych prywatnych i państwowych. Wśród absolwentów i studentów odnotowano wiele sukcesów na lokalną, ogólnopolską i międzynarodową skalę. Rzeszowskie uczelnie są prawdziwym fenomenem w skali ogólnopolskiej.
Data dodania: 03 01 2018 · szczegóły wpisu » -
Praca w Bydgoszczy »
Żyjemy dzisiaj w takich czasach, że sam dyplom nie wystarcza, by zdobyć pracę i zapewnić sobie dobrą przyszłość, dlatego większość obecnych studentów podejmuje słuszną decyzję, aby połączyć naukę z pracą. Niektórzy rozpoczynają równolegle oba etapy w swoim życiu. Z uwagi na brak doświadczenia lub drobne epizody w pracy dorywczej, większość żaków w początkowej fazie kształcenia decyduje się na pracę w gastronomii lub sprzedaży stacjonarnej, lub telefonicznej. Miasto i uczelnie także wyciągają pomocną dłoń, organizując szkolenia i warsztaty w studenckich strefach. Można w nich nauczyć się przedsiębiorczości oraz skorzystać z programów wsparcia i doradczych. Te ostatnie filary pomocy dedykowane są głównie studentom ostatnich lat studiów lub absolwentom.
Data dodania: 29 01 2018 · szczegóły wpisu » -
Praca w pomorskim »
Powiat malborski na tle innych regionów województwa pomorskiego wyróżnia się dużym poziomem bezrobocia panującym wśród lokalnej społeczności. Stopa bezrobocia kształtująca się na poziomie 26, 9% (dane z końca lutego 2013r. ) stawia ten powiat na 3 miejscu wśród regionów Pomorza o najwyższym odsetku osób bezrobotnych (za powiatem nowodworskim i sztumskim). 56% wszystkich bezrobotnych stanowią kobiety. Nieciekawa sytuacja na malborskim rynku pracy wpływa na ilość i różnorodność publikowanych ofert pracy, które w znacznej części skierowane są do pracowników handlu i sektora usług osobistych. W strukturze przedsiębiorstw miasta Malborka dominują firmy związane handlem, a także zakłady przemysłu spożywczego. W mieście zlokalizowana jest wytwórnia makaronu Malma i Cukrownia Malbork.
Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu » -
Praca w łódzkim »
Powiat opoczyński, z siedzibą w mieście Opocznie należy do powiatów województwa łódzkiego charakteryzujących się jedną z największych stóp bezrobocia w regionie. Według danych przedstawionych przez GUS, w styczniu 2013r. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 5, 8 tysięca bezrobotnych, co stanowi 18% wszystkich zdolnych do pracy osób w regionie. Wartość ta jest wyższa niż średnia w województwie i Polsce o odpowiednio 3, 2% i 3, 8%. Opoczno położone jest we wschodniej części województwa łódzkiego, nad rzeką Wąglanką, na krańcu Wyżyny Przedborskiej, historycznie w Małopolsce. Miasto zamieszkałe jest przez 22, 7 tysiąca osób, a jego powierzchnia wynosi 24, 7 km2.
Data dodania: 19 12 2017 · szczegóły wpisu »