Strony związane z hasłem 'szukam pracy':

1 · 2 · 3 · następna strona »
  • Praca w Cieszynie i okolicach »

    Bieżące oferty pracy w Cieszynie bardzo często są ofertami, które proponują zatrudnienie na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Dzięki takim umowom praca w Cieszynie nie jest chroniona przepisami prawa pracy. Pracodawca ponosi dodatkowo mniejsze koszty związane z zatrudnieniem pracowników. Umowa zlecenie czy umowa o dzieło są szczególnie częste w przypadku zajęć wykonywanych przez internet. Popularna staje się także praca na umowę zlecenie wśród studentów. Ta grupa obywateli zwolniona jest z obowiązku odprowadzania na ich rzecz składek do ZUS. Tym samym pracodawca ponosi niższe koszty zatrudnienia a pracownik ma możliwość rezygnacji z pracy w każdym momencie, zwykle bez konieczności składania wypowiedzenia.

    Data dodania: 20 03 2014 · szczegóły wpisu »
  • Praca Żywiec Oferty pracy »

    Wciąż poszukujesz zatrudnienia? Sprawdź oferty pracy w Żywcu, gdzie umieszczamy tylko sprawdzone ogłoszenia z Twojej okolicy. Jeśli jesteś pracodawcą, na stronie Zywiec-praca możesz dodać swoją ofertę pod hasłem "praca Żywiec", a szybko znajdziesz najodpowiedniejszą osobę na konkretne stanowisko. W serwisie są również dostępne praktyczne porady dla poszukujących oraz oferujących zatrudnienie.

    Data dodania: 25 03 2014 · szczegóły wpisu »
  • Praca w wielkopolskim »

    Leszno to miasto na prawach powiatu i zarazem siedziba powiatu leszczyńskiego, położone 80 km na południowy zachód od centrum Poznania. Co ważne, Leszno jest jednym z najważniejszych ośrodków miejskich województwa wielkopolskiego, mogącym się pochwalić niskim udziałem osób bezrobotnych w ogóle aktywnych ekonomicznie. Według danych GUS w lutym 2013r. na 100 aktywnych ekonomicznie osób w mieście, 9, 9 to osoby bezrobotne. Dobrą sytuacją na rynku pracy może się też pochwalić powiat leszczyński, w którym stopa bezrobocia jest niższa od stopy panującej w całym województwie i wynosi 10, 5%. Gospodarka Leszna opiera się na ponad 8 tysiącach podmiotów gospodarczych, z których większość to mikroprzedsiębiorstwa sektora prywatnego.

    Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w świętokrzyskim »

    Kielce są centralnym miastem województwa świętokrzyskiego, stanowiącym jego stolicę. Geograficznie położone są w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Kielce to jedyne miasto na prawach powiatu w województwie, a także siedziba powiatu kieleckiego. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło blisko 202 tysiące mieszkańców i zajmowało powierzchnię 109, 5 km2. Co ciekawe, na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne. Podstawą rozwoju gospodarczego miasta od wielu lat jest eksploatacja i przetwórstwo surowców mineralnych: rud żelaza, miedzi i ołowiu oraz marmurów i piaskowców. Obecnie w Kielcach rozwija się m. in. przemysł: budowlany, materiałów budowlanych, elektromaszynowy, a także spożywczy i przetwórczy.

    Data dodania: 19 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca na Śląsku »

    Twoje życie utknęło w martwym punkcie i masz poczucie, że nic nie jesteś w stanie zmienić, nie wiesz, jak postawić kolejny krok, żeby to, co już osiągnąłeś nie runęło, jak domek z kart, boisz się ryzyka nie wiedząc, jakie konsekwencje może przynieść. Przemyśl, co możesz zmienić na lepsze. Na pewno pracę. Tylko jak? To dobre pytanie, bowiem praca w Radlinie jest coraz trudniej dostępna. Nie rzadko trzeba się nagimnastykować, aby znaleźć ofertę pracy z lokalnego rynku. Z dnia na dzień przybywa osób, które muszą wyjechać nie tylko do pobliskiego miasta za pracą, ale i dojeżdżać do pracy do miast wojewódzkich lub co gorsza za granicę, aby zarobić na swoje i rodziny utrzymanie. Co więcej płace są bardzo niskie i pokrywając koszty dojazdu do pracy niewiele pozostaje z marnego wynagrodzenia.

    Data dodania: 20 06 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w małopolskim »

    Niespełna 17-tysięczna metropolia, która za zgodą królowej Jadwigi uzyskała lokację miejską w 1385 roku. Rozpoczęła się wówczas budowa szlaków komunikacyjnych, które funkcjonują do czasów obecnych. Założycielem i pionierem browarnictwa w wieku XIX był Jan Ewangelista Goetz, który w roku 1845 przybył na te tereny i założył przedsiębiorstwo, które prężnie funkcjonuje do dzisiaj. Dzięki temu miasto dawało i nadal daje pracę. Zatrudnienie znajdują w nim nie tylko mieszkańcy miasta, ale także okolicy. Co robią poza warzeniem piwa? Browar jest owszem dużym biznesem, jednak nie na tyle, by zapewnić miejsca pracy wszystkim, którzy chcą i mogą ją wykonywać. Oczywiście znaczna część ludności trudni się właśnie tym zajęciem. Pozostali świadczą różnego rodzaju usługi. Prowadzą także swoje własne firmy budowlane. Ci zaś, którzy kochają naturę, zajmują się: rolnictwem, leśnictwem oraz łowiectwem.

    Data dodania: 17 07 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w lubelskim »

    Parczew jest jednym z najstarszych miast Lubelszczyzny. Według oficjalnych źródeł liczy ponad 600 lat. Zlokalizowany jest na Polesiu Lubelskim. Jego położenie przy ważnym węźle komunikacyjnym jest ważne z punktu widzenia logistyki transportu oraz gospodarki lokalnej i krajowej. Pod względem turystycznym nie jest to aż tak ciekawe miasteczko, jak choćby Zamość, gdyż wiele perełek dawnej zabudowy zniszczyła wojna. Jednak znajdują się tu świetne szlaki turystyczne w otoczeniu wyjątkowo pięknej przyrody. Na turystyce zatem mieszkańcy miasta zarabiać nie mogą, chociaż jest to królewskie miasto.

    Data dodania: 21 06 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w opolskim »

    Opole jest głównym ośrodkiem: gospodarczym, naukowym, kulturalnym i administracyjnym województwa opolskiego, stanowiącym jednocześnie jego stolicę. Geograficznie miasto położone jest na Nizinie Śląskiej, nad rzeką Odrą. Według danych z 30 czerwca 2012 miasto miało 122 tysiące mieszkańców i zajmowało powierzchnię 96, 5 km2. Co ważne, Opole jest jedynym miastem na prawach powiatu w całym województwie. Jako najważniejsze i największe ludnościowo miasto województwa opolskiego, Opole jest miejscem prowadzenia wielu inwestycji krajowych i zagranicznych, których realizacja skutkuje tworzeniem nowych miejsc pracy i obniżaniem poziomu bezrobocia w regionie. W styczniu 2013 stopa bezrobocia w mieście wynosiła zaledwie 7, 6%, co stanowi najniższą wartość w całym województwie.

    Data dodania: 20 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w opolskim »

    Mieszkańcy Gorzowa Śląskiego mają dużą potrzebę rozwoju zawodowego. Wiele osób, szczególnie w starszym wieku, martwi się, że nie poradzi sobie na surowym i wymagającym rynku pracy. Władze wychodząc naprzeciw, organizują liczne programy aktywizujące osoby bezrobotne na rynku pracy. Do jednego z takich programów z pewnością można zaliczyć projekt “Tranzytowe miejsca pracy” – który zgromadził niemałe grono osób zainteresowanych. Władze Gorzowa Śląskiego, mając świadomość dynamiki rynku pracy w dzisiejszych czasach, wiedzą, że sukces mogą osiągnąć jedynie działania innowacyjne. Nowe pomysły są jak najbardziej mile widziane. Wskazany projekt z założenia miał aktywizować osoby w wieku powyżej 50 lat, poprzez: aktywne spędzanie czasu, poszerzanie swoich pasji, zdobytych umiejętności oraz wiedzy.

    Data dodania: 18 07 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w mazowieckim »

    Rynek pracy w mazowieckim, czyli gdzie i jak szukać pracy. Miasto Drobin wychodzi naprzeciw zmieniającym się trendom na rynku pracy. Jedną z form aktywizacji zawodowej jest możliwość pozyskania kwoty nawet 36 000 zł., jako jednorazowego wsparcia na założenie własnej działalności gospodarczej. Oprócz pokaźnego zastrzyku gotówki na start nowy przedsiębiorca może uzyskać także dodatkowe wsparcie pomostowe w wysokości 1 000 zł. przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Pozostałe opcje, które mogą wykorzystać mieszkańcy Drobina, aby zaktywizować się na lokalnym rynku to szkolenia i kursy wpływające na rozwój zawodowy, konsultacje w ramach doradztwa zawodowego czy porad psychologa.

    Data dodania: 17 07 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w świętokrzyskim »

    Sandomierz to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Niepowtarzalna atmosfera, klimat wielowiekowej historii przyciągają zmęczonych korporacyjnym tempem i wielkomiejskim zgiełkiem. Tutaj zawsze znajdzie się czas na spacer, relaksujący kontakt z naturą. Jak to jest z tym Sandomierzem? Dla jednych raj na ziemi, dla innych miejsce, z którego chciałoby się jak najszybciej uciec. Być może rzeczywiście nie wszystko jest tutaj takie idealne. Podobnie, jak w całym świętokrzyskim, brak pracy budzi frustrację i zniechęcenie. Rynek pracy nie daje mieszkańcom Sandomierza zbyt wielkiego pola do popisu. Co prawda PUP dwoi się i troi, proponując szukającym pracy możliwość przekwalifikowania się, staże czy szkolenia, ale przecież nie każdy może i chce pracować w sklepie czy hucie szkła, choćby to był największy pracodawca w regionie.

    Data dodania: 18 07 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w kujawsko-pomorskim »

    Perfekcyjne CV oraz idealnie dopasowany do oferty pracy list motywacyjny zwiększają szansę na zatrudnienie. Trudno jednak za każdym razem od nowa pisać dokumenty aplikacyjne, dlatego też wysyłając codziennie po kilkadziesiąt aplikacji warto mieć przygotowany optymalny życiorys i w miarę standardowe, zoptymalizowane pozostałe dokumenty. Rozpoczynając poszukiwania pracy, niezależnie od tego czy już pracowaliśmy i zmieniamy zajęcie, czy ma to być nasza pierwsza posada, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Pierwsza rzecz, o jakiej musimy pomyśleć, to bardzo staranne wykonanie naszego CV.

    Data dodania: 21 06 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Krakowie »

    Życie towarzyskie oraz kulturalne toczy się głównie wokół Starego Miasta, w dzielnicach Rynku Głównego oraz dawnego żydowskiego Kazimierza. Niezliczona ilość różnorodnych festiwali oraz wydarzeń kulturalnych przeplata się przez cały rok z życiem codziennym. W Krakowie obok różnorakich artystycznych działalności wyrastają coraz nowsze zagraniczne korporacje. W zagłębiach biznesowych dominuje branża finansowa. Praca dla księgowych czy ekonomistów oraz poliglotów to aktualny trend lokalnego rynku pracy. Właśnie tu najchętniej aplikują studenci, którzy chcą rozpocząć swoją poważną przygodę z pracą. Dla tych, którzy chcą dać sobie więcej czasu na życie studenckie, ofert w branży gastronomicznej czy handlowej jest pod dostatkiem.

    Data dodania: 30 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w łódzkim »

    Rynek pracy w łódzkim, czyli gdzie i jak szukać pracy. Piękne miasto położone nad rzeką Bzurą. Liczy niespełna 30 tysięcy mieszkańców. Przybywających turystów może zachwycać swoimi licznymi zabytkami, a także nietypowym i nieregularnym układem urbanistycznym. Warto podkreślić, że miasto ma za sobą długą, niekiedy dość burzliwą historię. Bezrobocie zamknięte w słoiku Łowicz jest znany w całym kraju, a także poza jego granicami głównie z przetwórstwa owocowo-warzywnego. Faktycznie na terenie miasta prężnie działa kilka dużych firm z tegoż sektora. Stwarza to dość sporo miejsc pracy. Zarówno łowiczanom, jak i wszystkim chętnym do pracy, którzy docierają z okolicy. Z kolei dzięki przetwórstwu, tworzą się miejsca, w których okoliczni rolnicy mogą sprzedawać swoje plony. Hodowcy bydła także nie mogą narzekać. Na terenie Łowicza działa także nieprzerwanie od roku 1930 spółdzielnia, która skupuje ich nabiał.

    Data dodania: 17 07 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w podkarpackim »

    Stopa bezrobocia powiatu kolbuszowskiego na tle innych powiatów województwa podkarpackiego kształtuje się na średnim poziomie. Pod koniec stycznia 2013 udział osób bezrobotnych wśród wszystkich osób aktywnych ekonomicznie w regionie wynosił 17, 5% czyli o 0, 5% więcej niż w województwie i o 3, 3% więcej niż w całej Polsce. Siedzibą powiatu kolbuszowskiego jest Kolbuszowa – nieduże miasto położone w północno-zachodniej części województwa, nad rzeką Nil, na płaskowyżu Kotliny Sandomierskiej, na skraju Puszczy Sandomierskiej. Według danych UMIG Kolbuszowa z 31 grudnia 2011 miasto liczyło 9446 mieszkańców, a jego powierzchnia to 7, 5 km2.

    Data dodania: 20 12 2017 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · 3 · następna strona »