Strony związane z hasłem 'szukam pracy':

« poprzednia strona · 3
  • Praca na Dolnym Śląsku »

    Praca w województwie dolnośląskim, czyli gdzie i jak szukać pracy. Bolesławiec to miasto, o którym można śmiało powiedzieć, że jest rozpoznawane na całym świecie. Może się to wydawać nieprawdopodobne, jako że mieszka w nim niecałe czterdzieści tysięcy mieszkańców, ale to wszystko zasługa zakładów produkujących porcelanę z bardzo charakterystycznym wzorem, którą szczególnie upodobali sobie obcokrajowcy, jako pamiątkę z wakacji w Polsce. Głównie Azjaci nie wyjeżdżają z naszego kraju bez zakupienia biało-niebieskiej ceramiki, gdyż jeśli chcą dostać ją we własnym kraju, muszą liczyć się z bardzo wysokimi kosztami. Popularność tego wzoru powoduje, że przedsiębiorstwa produkujące porcelanę z Bolesławca są jednymi z największych pracodawców w regionie.

    Data dodania: 17 07 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Opolu »

    Województwo opolskie jest najmniejszym województwem wśród wszystkich występujących w Polsce. Jego powierzchnia wynosi 9412 km2. Zamieszkałe jest przez 994 tys. osób, co daje wynik w skali ogólnej na poziomie około 2, 6%. Stolicą województwa opolskiego jest Opole - miasto, które dla większości Polaków kojarzy się jednoznacznie z kultowym festiwalem piosenki. Bezrobocie utrzymuje się tu na poziomie 5, 1%. Mowa oczywiście o bezrobociu rejestrowanym. Opolski rynek pracy znacznie się zmienił, biorąc pod uwagą statystyki ostatnich lat. Według Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu występuje nadmiar ekonomistów. To właśnie ta grupa zawodowa ma największe trudności w znalezieniu pracy. Zapotrzebowanie z kolei występuje na kilka grup zawodowych.

    Data dodania: 03 01 2018 · szczegóły wpisu »
  • Praca w śląskim »

    Czeladź to miasto i gmina w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie będzińskim, położona w Zagłębiu Dąbrowskim, nad rzeką Brynicą, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jest najstarszym miastem powiatu będzińskiego oraz całego Zagłębia Dąbrowskiego. Według danych z 30 czerwca 2010 miasto zamieszkałe było przez 33 556 mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 16, 38 km i stanowi 4, 5% całkowitej powierzchni powiatu. Czeladź graniczy z miastami: Będzin, Sosnowiec, Katowice oraz Siemianowice Śląskie. W Czeladzi na koniec grudnia 2006 roku zarejestrowanych było 2384 bezrobotnych, w tym 1385 kobiet. Kobiety stanowiły 58, 09% ogólnej liczby bezrobotnych. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych po raz pierwszy wyniosła 806, w tym 527 kobiet. W porównaniu do 2005 roku ogólna liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 379 osób.

    Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w warmińsko-mazurskim »

    Mrągowo stanowi jedno z najbardziej popularnych turystycznie mazurskich miast i słynie z organizowanego co roku Pikniku Country. Miasto położone jest w centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego, na Pojezierzu Mrągowskim. Powierzchnia miasta wynosi 14, 8 km2, a jego populacja to 21 tysięcy osób. Mrągowska gospodarka w znacznej mierze bazuje na funkcji turystycznej i wypoczynkowej regionu, a głównymi dziedzinami gospodarki w mieście są przemysł: spożywczy (mleczarski), drzewny (meblarstwo) i odzieżowy. Do największych zakładów Mrągowa zaliczyć można Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Warmia”, Okręgową Spółdzielnię Mleczarską oraz firmę produkującą okna PCV AdamS H. Pędzich, dające zatrudnienie części mieszkańców miasta i okolic.

    Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Tarnowie »

    Sytuacja na rynku pracy w Tarnowie jest płynna, z tendencją do zmian. Widoczna poprawa w spadku osób bezrobotnych jest tego najlepszym przykładem. Rok 2017 zakończył się z liczbą 8979 zarejestrowanych bezrobotnych. Ten pułap jest o 1710 osób niższy w porównaniu z rokiem 2016, gdzie liczba bezrobotnych wynosiła 10689. To dobry znak. Tym samym stopa bezrobocia wyniosła 5, 6%. Wśród osób zarejestrowanych znalazło się 711 osób niepełnosprawnych. W grupie osób poszukujących pracy, czyli w grupie 220 osób, aż 123 to osoby niepełnosprawne. 28, 6% ogółu bezrobotnych powiatu stanowiły osoby do 30 roku życia. Stanowi to aż 2568 osób, z czego w samym Tarnowie liczba ta wyniosła 705 osób, tj. 21, 1%. Wśród osób powyżej 50 roku życia w mieście status bezrobotnych miało 965 osób, co stanowi 28, 9% ogółu bezrobotnych w Tarnowie.

    Data dodania: 21 02 2018 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Gdańsku »

    Gdańsk jest miastem bardzo mocno turystycznym. Wspaniała historia tego miejsca i liczne zabytki architektury w połączeniu z dużą ofertą rekreacyjną i wypoczynkową świetnie się uzupełniają. Oferta edukacyjna kształcąca osoby stricte pod pracę w usługach turystycznych także jest bardzo szeroka. Jedynym minusem branży jest sezonowość niektórych gałęzi, aczkolwiek Gdańsk jest na tyle interesujący, że przyciąga turystów przez cały rok, niezależnie od pory roku. Ostatnio bardzo modną gałęzią turystyki jest turystyka medyczna. W związku z jej naturalnym rozwojem zaczęły się także pojawiać spersonalizowane pod nią kierunki studiów lub specjalizacje kształcące w tym zakresie. Turystyka medyczna w Polsce stała się ważnym ośrodkiem dla światowej medycyny turystycznej.

    Data dodania: 02 01 2018 · szczegóły wpisu »
  • Praca w lubelskim »

    Szesnastym największym ośrodkiem miejskim województwa lubelskiego jest zamieszkały przez 17, 2 tysiące mieszkańców Międzyrzec Podlaski. Miasto leży przy północnej granicy województwa lubelskiego w powiecie bialskim u zbiegu rzek: Krzny Północnej, Krzny Południowej i Piszczki z ujściem kanału Wieprz-Krzna. Odległość Międzyrzeca Podlaskiego od granicy z Białorusią wynosi 70 km, natomiast odległość od Warszawy wynosi 135 km, a od Lublina 100 km. Międzyrzec Podlaski to ośrodek usługowy regionu rolniczego. Rozwija się w nim przemysł: rolno-spożywczy, drzewny, odzieżowy, ponadto funkcjonują zakłady przemysłu maszynowego, skórzanego oraz produkcja pędzli i szczotek. W 2012 roku udział bezrobotnych zarejestrowanych w liczbie ludności w wieku produkcyjnym wynosił 13%, a ogólna liczba zarejestrowanych bezrobotnych dochodziła do 1, 5 tysiąca.

    Data dodania: 19 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w dolnośląskim »

    Osoby zainteresowane pracą w regionie Legnicy, poszukiwania zatrudnienia powinny rozpocząć od lektury ofert zamieszczanych na stronach internetowych, publikowanych w legnickiej prasie i udostępnianych przez Powiatowy Urząd Pracy. Legnica jest trzecim co do liczby ludności miastem województwa dolnośląskiego, zamieszkałym przez prawie 103 tysiące osób. Stanowi ona miasto na prawach powiatu, położone w centralnej części dolnośląskiego, na równinie legnickiej, nad rzekami: Kaczawą i wpadającą do niej Czarną Wodą. O dużym tempie rozwoju gospodarczego Legnicy oraz dobrej sytuacji na lokalnym rynku pracy świadczy niski poziom bezrobocia występujący wśród mieszkańców miasta. Według danych GUS z lutego 2013r.

    Data dodania: 19 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w podlaskim »

    Poszukiwania zatrudnienia na terenie Hajnówki należy rozpocząć od dokładnego przestudiowania ofert pracy zamieszczanych w lokalnej prasie i udostępnianych przez PUP. Wśród nich najczęściej przewijają się oferty wycelowane w określone grupy zawodowe, głównie pracowników: usług osobistych, budownictwa, przetwórstwa i handlu. Stopa bezrobocia w powiecie hajnowskim wynosi 14, 2% (stan na koniec lutego 2013r. ). Hajnówka położona jest na Nizinie Podlaskiej, w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego, na zachodnim krańcu Puszczy Białowieskiej. Ze względu na niedalekie położenie od Białowieży, często określana jest mianem „bramy do Puszczy Białowieskiej”. Populacja tego miasta wynosi 22 tysiące osób.

    Data dodania: 21 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Białymstoku »

    Władze miasta starają się tworzyć coraz dogodniejsze warunki do rozwoju biznesu. Poza tym bezrobotni także mają szansę wykorzystać programy szkoleniowe lub inne różnorodne projekty skierowane na zmianę kwalifikacji, ich podniesienie, zdobycie nowego zawodu lub założenie firmy w Białymstoku. Niekiedy chętnych brak, gdyż ludzie nie wierzą, że im się uda. Często nie wierzą także, że uda im się znaleźć odpowiednią pracę na miejscu. Przyznają też, że nie opłaca im się podejmować słabo płatnej pracy, gdyż wysokość świadczeń, które pobierają z różnych tytułów jest znacznie wyższa, niż oferowana im pensja. W Białymstoku potrzeba olbrzymich i drastycznych zmian, aby sytuacja gospodarcza w mieście dorównała innym miastom tej wielkości w kraju. Dobry start to połowa sukcesu. Już na tym etapie widać, że szanse są spore.

    Data dodania: 21 02 2018 · szczegóły wpisu »
  • Praca w mazowieckiem »

    Miasto Marki położone jest w centrum województwa mazowieckiego, w powiecie wołomińskim, w niewielkiej odległości od Warszawy (ok. 6 km) i 12 km od stolicy powiatu – Wołomina. Oznacza to, że miasto znajduje się w najbliższej strefie oddziaływania społeczno-gospodarczego stolicy, co skutecznie wpływa na poziom zatrudnienia mieszkańców tego miasta. W grudniu 2013 roku miasto zamieszkałe było przez 29 tysięcy mieszkańców. Na terenie Marek funkcjonuje obecnie ponad 2100 podmiotów gospodarczych, w większości zakładów osób fizycznych. Dominującymi branżami funkcjonowania podmiotów gospodarczych są: handel, usługi transportowe i roboty ziemne, usługi budowlane, remontowe i malarskie, mechanika maszyn i naprawa pojazdów.

    Data dodania: 20 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w dolnośląskim »

    Zgorzelec to przygraniczne miasto stanowiące siedzibę powiatu zgorzeleckiego. Od zachodu graniczy z niemieckim miastem powiatowym Görlitz. Zgorzelec jest członkiem Związku Miast Polski, jego powierzchnia wynosi 15, 9 km2, a jego liczba mieszkańców to ponad 32 tysiące osób. 40% powierzchni miasta zajmują użytki rolne, a 3% leśne. Stopa bezrobocia powiatu zgorzeleckiego, na tle innych regionów województwa wielkopolskiego, kształtuje się na średnim poziomie i wynosi 14, 8%. Pod koniec stycznia 2013r. w PUP w Zgorzelcu zarejestrowanych było 4927 bezrobotnych, z czego 55% stanowiły kobiety. Najliczniejszą grupę osób bezrobotnych stanowią osoby bez wykształcenia średniego oraz osoby długotrwale pozostające bez pracy.

    Data dodania: 22 12 2017 · szczegóły wpisu »
  • Praca w Płocku »

    Dla ekonomistów po prostu nie ma pracy w Płocku. Problemy ze znalezieniem pracy mogą mieć także przedstawiciele innych zawodów zakwalifikowanych jako nadwyżkowę według badania Barometr Zawodów na rok 2018. Należą do nich osoby, które reprezentują grupy zawodowe: filologów i tłumaczy, filozofów, historyków, politologów i kulturoznawców, inżynierów budownictwa i inżynierii środowiska, nauczycieli nauczania początkowego, przedmiotów ogólnokształcących i przedszkoli, pedagogów, pomocy kuchennej, pracowników administracyjnych i biurowych, pracowników biur podróży i organizatorów obsługi turystycznej, socjologów i specjalistów ds. badań społeczno-ekonomicznych, specjalistów administracji publicznej, techników budownictwa oraz wychowawców w placówkach oświatowych i opiekuńczych.

    Data dodania: 21 02 2018 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 3